araba elektrikçisi

Oto Elektrik Bakım onarım yapmanız gerekmektedir. Arabanızın elektrik sisteminin bakımı bir lüks değil, bir zorunluluktur.araba elektrikçisi Sonuçta aracınızın düzgün çalışmasını sağlar ve uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Bu ayrıca ileride pahalı onarımlardan kaçınabileceğiniz anlamına gelir. Bunu yapmanın en iyi yolu, güvenilir AK SERVİS ‘e aracınızı düzenli olarak kontrol ettirmektir.

Aracınızın elektrik sisteminin en önemli parçalarından biri aküdür. Gücün motordan arabanın geri kalanına aktarıldığı yer burasıdır. Bu sistem aynı zamanda farlarınıza ve diğer iç elektrik sistemlerine de güç sağlar.araba elektrikçisi Akü düzgün çalışmıyorsa, aracınız çalışmayabilir. Ayrıca, güvenliğiniz için kritik olan pili şarjlı tutar. Güvenilir tamirciniz tarafından kontrol edilebilir ve temizlenebilir.

Alternatör

Akünün bir diğer önemli parçası alternatör dür. Motor çalışırken aküyü şarj etmeye yardımcı olur.araba elektrikçisi Arızalı alternatörler, aracınızı yolda bırakabilir ve hatta elektrik sisteminde düzensiz davranışlara neden olabilir. Bataryanın bir diğer önemli parçası ise kablolarıdır. Bu kablolar zamanla kirlenebilir ve pilin gücü aktarma şeklini etkileyebilir. Bu kablolardaki korozyon süreci de pilin çalışma şeklini etkileyebilir.araba elektrikçisi Korozyon giderme sıvısı kullanmak bunların temizlenmesine yardımcı olabilir. Basit bir kabartma tozu ve su karışımı da onları temizlemeye yardımcı olabilir.

Karmaşık Kablolar

Bir arabanın elektrik sistemi karmaşık kablolar, anahtarlar ve devre kesiciler ağıdır.araba elektrikçisi Bu sistem, doğru yerlere güç ve bilgi göndermek için bir devre kartı gibi çalışır. Elektrik sisteminin işlevlerinden bazıları arasında motoru çalıştırmak, araç emisyonlarını kontrol etmek ve telefonunuzu şarj etmek yer alır.

Güvenilir bir oto elektrikçisinin elektrik bakım kontrolü yaptırması olası bir arızayı önlemenize yardımcı olabilir. Doğru teknisyen, herhangi bir sorunu belirlemek ve en iyi hareket tarzını önermek için aracınızın elektrik sisteminin kapsamlı bir incelemesini yapabilecektir.

Elektrik Arızası

Farların karartılması, fren lambalarının karartılması veya sönmeyen kontrol motoru ışığı gibi başka bir elektrik arızası belirtisi görüyorsanız, arabanızın elektrik sistemini kontrol ettirmek isteyebilirsiniz.araba elektrikçisi Bir teknisyen ayrıca, yıpranmış kablolar ve akü direklerinde aşınma dahil olmak üzere diğer sorunları da kontrol edebilir.

Aracınızın elektrik sistemini çalışır duruma getirmenin en iyi yolu, düzenli bir bakım planına yatırım yapmaktır. Güvenilir bir oto bakım servisine aracınızı düzenli olarak kontrol ettirmek, aracınızın yıllarca çalışır durumda kalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, aracınızı tekrar yola çıkarmak için en iyi hareket tarzını belirlemenize yardımcı olacaklardır.

Elektrikle ilgili bir sorununuz olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, aracınızın akülerini ve sigortalarını kontrol etmektir. Bu iki parça aracınızın işlevselliğinin ayrılmaz bir parçasıdır ve genellikle gözden kaçar. Ayrıca en belirgin güvenlik etkilerine sahiptirler.