boyasız göçük

Boyasız göçük düzeltmek mümkün müdür?Bu işlem nasıl yapılır?boyasız göçük Göçükler en çok hangi durumlarda meydana gelmektedir?

Araçta, dıştan alınan darbeler sonucu aracın kaporta aksamı üzerinde meydana gelen,boyasız göçük araç üzerindeki boyanın zarar görmediği, en fazla 5 cm çapa kadar kaporta göçüklerinin Amerikan menşeli özel aletler kullanarak aracın orijinalliğine dikkat ederek ve herhangi bir boya işlemi uygulamadan düzelterek eski, normal haline getirme sanatı ve tekniğidir.

boyasız göçük Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi,aracın boyasının zarar görmediği ve kaporta aksamları üzerinde meydana gelen hasarların boya kullanmadan geleneksel yöntemlerle hasarın giderilmesi işlemidir.
Büyük veya küçük darbelere bağlı park hasarları sonucu, aracın boyasının zarar görmediği durumlarda özel onarım teknikleri ile göçük durumu düzeltilebilmektedir.

Küçük çaplı onarım müdahaleleri sayesinde park hasarları, çarpma, çarpılma vb. darbeler sonucu kaportada meydana gelen, teknik açıdan limit ve ölçüsü ne kadar olursa olsun boyasız düzeltilebilecek bütün hasarlar aracın orijinalliğini değiştirmeden tamir edilir.

Araç kaportasında arkası kapalı, ulaşılması güç; kapı direkleri gibi olan bölgelerdeki göçükler bu hizmeti kapsamamaktadır. Boyasız kaporta göçük düzeltmeişleminde üzerinde göçüklük bulunan bölgenin arkasına özel aletler aracılığıyla ulaşılır ve dışa doğru boya uygulamadan masaj yöntemiyle düzeltme sağlanır.

Günümüzde üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı %85-90 limitindedir. 4-5cm çaplarında bir göçüğün düzeltilme süresi, göçüğün bulunduğu konuma ve şekline bağlı olarak değişim göstermektedir.boyasız göçük Kaliteli bir onarım için tek parça üzerinde en fazla üç göçük düzeltme işlemi uygulanabilir.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme İşleminin Faydaları

Boyasız göçük düzeltme işlemi, aracın orijinalliğini bozmadan eski haline çevirmeye yardımcı olur.

Araca herhangi bir boya vb. müdahalede bulunulmadığı için ikinci el satışında değer kaybı yaşamaz.
boyasız göçük Araç göçük düzeltme işlemi, ilerleyen zamanlarda araçta bulunan göçüğün ilerlemesini durdurmaya yardımcı olur.
Boyasız göçük düzeltmeişlemi aracın estetik görüntüsünü geri kazandırmaya yardımcı olur.

Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Yapılacak Araçta Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

Göçüğün 4-5 cm çaptan daha fazla olmaması,
Boyasız düzeltilecek olan göçük alanının, boyasında hasar olmaması
Aynı bölgenin daha önce macunlanıp, boya görmüş olmaması dikkat edilmesi gereken unsuzlar arasındadır.