Çankaya Arabalarınız Garanti Dışı Kalmasın

0 araç alımlarında garanti, oldukça büyük bir öneme sahiptir. Araba garantisi, esas olarak arabada mekanik ya da elektriksel herhangi bir arızadan sonra parça ve işçilik maaliyetlerini karşılayan sigorta poliçesidir.Çankaya Arabalarınız Garanti Dışı Kalmasın Araç alındıktan sonra mekaniksel ya da elektriksel olarak öngörülemeyen arızalar ve onarımlar için ödeme yapılmasını engelleyen ve ödeme zorunluluğunu önleyen bir sistemdir.Çankaya Arabalarınız Garanti Dışı Kalmasın O araçlar genellikle alındıkları süre zarfından itibaren 5 yıl garanti ile alıcısına teslim edilir. Bu garanti sayesinde araç sahibi ekstra bir ödeme yapmaz. Fakat araç garantisi kapsamı içine araçta karşılaşılan her sorun ya da arıza girmez. Mesela aşınma ya da yıpranma, ön cam silecekleri, fren diskleri vb. gibi durumlar garantiye girmemektedir. Bu nedenle garanti kapsamına aracın neresinin girdiğini bilmek oldukça önemlidir. Araç alımı yapılırken uygulanan garanti süresine ek bir garanti süresi alabilmek mümkündür. Fakat bunun için üretici firma ile iletişime geçmek gerekir. 


Araç Garantisini Bozan Durumalar Nelerdir?


Bazı durumlarda araçlarınız garanti dışında kalma durumu ile karşılaşabilir.Çankaya Arabalarınız Garanti Dışı Kalmasın Yıllık bakımının gecikmesi aracı garanti dışına bırakmaz fakat yıllık bakımda onarılması ya da kontrol edilmesi gereken bir parçaya bağlı olarak çıkan sorunlar garanti kapsamında değerlendirilmeme durumu olabilir.Çankaya Arabalarınız Garanti Dışı Kalmasın Ayrıca, aracın fabrika çıkışında mevcut olan yazılımından başka bir yazılım eklendiğinde ya da araç kullanılması gereken yerlerin dışında yarış pisti vb. gibi alanlarda kullanıldığında da araç garanti dışında kalmaktadır. 

Aracınızın garanti dışında kalmaması için araç bakımınızı, yıllık bakımınızı düzenli olarak yaptırmalı ve onarılması gereken yerlerini onarmanız gerekir. Servis güvencesinde bakım ve onarım hizmetlerimizden yararlanarak aracınızın sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde kullanımını gerçekleştirirken aynı zamanda araç garantinizi de riske etmemiş olursunuz. 


Araç Garantisi Önemli Midir?


Araç garantisi alınan her 0 araç ile birlikte bir süre aracınıza verilen bir süredir.Çankaya Arabalarınız Garanti Dışı Kalmasın Bu süre zarfı içinde aracınızda mekaniksel ya da elektroniksel olarak oluşabilecek olan arıza ya da sorunlar garanti kapsamına girerek sizi öngörülmeyen yani tahmin etmediğiniz masraflara girmenizi engeller. Hem aracınızın güvenliği açısından hem de ekonomik anlamda masrafa girmemeniz için araç garantisi oldukça önemli olup araç sahiplerine çeşitli avantajlar sağlamaktadır. 

Araçlarda bulunan araç garantisinin korunması ve devam etmesini sağlamak için araçların yıllık bakım ve onarımlarının düzenli olarak yapılması gerekir.Çankaya Arabalarınız Garanti Dışı Kalmasın Mekanik motorlarda araç kullanımına ya da düzenli yapılmayan bakıma bağlı olarak çeşitli olası sorunlar ile karşılaşma olasılığı bulunur. Karşılaşılan bu sorunlar ya da arızalar onarılmadığında farklı arızalara da neden olabilmektedir. Düzenli olarak yapılan bakım ve onarım ile araçlarınızın garantisini güvende tutabilir ve ön görülemeyen masraflardan uzak durabilirsiniz. 0 araçlarınızın garantisinin sürmesi için sizlere sunmuş olduğumuz ve gerekli olan bakım ve onarım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.