lassa lastik fiyatı

AK SERVİS’TEN Lastik balans & değişim & onarım hizmeti almak, aracınızın güvenliğini ve performansını korumanın harika bir yoludur.lassa lastik fiyatı Dengesiz lastikler rahatsız edici olabilecek titreşime neden olur. Ayrıca tekerlek grubunuza ve amortisörlerinize zarar verebilirler. Yakıt verimliliğiniz de düşebilir. Düzensiz sırt aşınması da yol tutuşunuzu etkileyebilir. Bir lastik tamirinden sonra da lastik balansı gerekebilir.

Lastiklerinizin Balansını Yapmak

Lastiklerinizin balansını yapmak yalnızca aracınızın sürüş şeklini iyileştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda lastiklerinizin ömrünü de uzatabilir.lassa lastik fiyatı Lastiklerin balansı ayrıca tekerleklerinizin yumuşak ve dengeli bir şekilde dönmesini sağlayacaktır. Dengeli lastiklerle daha iyi yakıt verimliliği bile elde edebilirsiniz. Lastiklerinizi dengelemek, daha pahalı onarımlara olan ihtiyacın önlenmesine de yardımcı olabilir.

Lastik Dengeleme

Lastik dengeleme işlemi hızlı ve basittir. Bir tekerlek balans teknisyeni, tekerleğin en hafif bölgelerine küçük kurşun ağırlıkları iliştirir.lassa lastik fiyatı Bu ağırlıklar birlikte gruplandırılabilir veya etrafa dağılabilir. Prosedür sırasında, ağırlık farklarını ölçmek için tekerlek dairesel bir hareketle döndürülür.

Sürüş sırasında aracınızın direksiyon simidinde veya döşeme tahtasında bir titreşim fark ederseniz, tekerlek balansına ihtiyacınız olabilir. Titreşim, bükülmüş bir tekerlek, aşınmış süspansiyon parçaları veya dengesiz bir lastik tertibatından kaynaklanabilir. Sahip olduğunuz araca bağlı olarak, rotasyon yapılması gereken bir lastiğin işareti de olabilir.

Lastik Balansı

Lastik balansı ayrıca erken lastik diş aşınmasını önlemeye yardımcı olabilir.lassa lastik fiyatı Ek olarak, lastiklerinizin balans ayarı, tekerlek yataklarına zarar verebilecek şekilde çok fazla zıplamalarını önlemeye yardımcı olacaktır. Dengeli lastiklere sahip olmak, aracınızın yol tutuşunu ve yakıt verimliliğini artırmanıza da yardımcı olacaktır.

Dengeli bir tekerlek kalıcı bir çözüm değildir, ancak lastiklerinizi en az iki yılda bir balans yaptırmanız iyi bir fikirdir.lassa lastik fiyatı İki veya dört lastiği değiştirdiğinizde, tekerlek tertibatınızın da balans ayarının yapılması en iyisidir. Yeni lastikler nakliye sırasında küçük dengesizlikler almış olabilir veya yol koşullarından dolayı birkaç tekerleği aşınmış olabilirsiniz.

Bilgisayarlı bir spin dengeleme makinesi, lastiklerinizdeki ağırlık farklılıklarını ölçecektir. Makine daha sonra teknisyene lastiklerinizin dengelenmesi için ağırlıkları nereye takacağını söyleyecektir. Bu, kaç lastiğinizin olduğuna bağlı olarak yaklaşık 45 dakika veya iki saat sürebilir.