egzoz emisyon ölçümü fiyatı

Egzoz emisyon ölçüm hizmeti kullanmak, aracınızın zararlı emisyonlara ve kirliliğe katkıda bulunmadığından emin olmak için önemli bir adımdır. Süreç, teknik inceleme programının veya periyodik bakım kontrolünün bir parçası olabilir.egzoz emisyon ölçümü fiyatı Basit rölanti durumu ölçümlerinden gelişmiş şasi dinamometresi testlerine kadar farklı inceleme yöntemleri vardır.

Mobil Laboratuvar

Bir mobil laboratuvar, sabit bir emisyon laboratuvarı ile aynı yetenekleri sağlar, ancak gerçek karayolu trafik koşullarında emisyonları ölçebilme avantajına sahiptir. Bu, onu endüstriyel sektör için paha biçilmez bir araç haline getirir ve düzenlemelere uygunluğu doğrulamak için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olur.

AK SERVİS, doğru ölçümler yapmaya yardımcı olabilecek bir partikül ölçüm sistemi ile donatılmıştır.egzoz emisyon ölçümü fiyatı Sistem bir NDIR analizörü, bir alev iyonlaşma detektörü ve dağılmayan bir ultraviyole analiz cihazından oluşur. Parçacık konsantrasyonunu güvenilir bir şekilde ölçülebilen seviyelere düşürmeye yardımcı olduğu için seyreltme sistemi de hayati önem taşır.

Partikül Ölçüm Sisteminin Kullanılması

Partikül ölçüm sisteminin kullanılması, verimlilik üzerinde kontrolün sürdürülmesine yardımcı olduğundan, çevrenin korunmasında önemli bir adımdır.egzoz emisyon ölçümü fiyatı Ancak çoğu aerosol partikül ölçüm cihazı, yüksek partikül konsantrasyonlarını ölçemez.

Egzoz Gazı Ölçüm Hizmeti

Egzoz gazı ölçüm hizmeti, motorunuzun verimli çalışıp çalışmadığını belirlemenize de yardımcı olabilir.egzoz emisyon ölçümü fiyatı Egzoz gazı analizörleri, karbon monoksit miktarını belirlemenin yanı sıra Yakıta Bağlı Hidrokarbon ve Oksijen miktarını da ölçebilir. Uygulamaya bağlı olarak, egzoz gazı analizörleri otomatik seyreltme teknolojisi ile donatılabilir.egzoz emisyon ölçümü fiyatı Egzoz gazı analiz cihazı, yangının kaynağını belirlemeye yardımcı olabilecek Peltier gazı hazırlığını da içerebilir.

Doğru bir ölçüm yapmak için numunenin hava ile seyreltilmesi gerekir. İyi tasarlanmış bir seyreltme sistemi, egzozdaki partiküllerin konsantrasyonunu değiştirmeden numune koşullarını kabul edilebilir seviyelere getirir. Egzoz gazı analizi genellikle yüksek sıcaklıklar, baca gazında yüksek toz içeriği ve yüksek nem gibi aşırı koşullar gerektirir.

Egzoz emisyonu ölçüm hizmeti, verimlilik üzerinde kontrolün sürdürülmesine ve verimliliği artırmak için yapılabilecek iyileştirmelerin belirlenmesine yardımcı olabilir. Ancak analizörlerin sonuçları, testlerin yapıldığı gerçek koşulları temsil etmelidir.
Emisyonları ölçmeye ek olarak, bir test, bir aracın EPA standartlarına uygun olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir. Test, Check Engine ışığının düzgün çalıştığını doğrulamak için de kullanılabilir.