fren hidrolik yağı değişimi

Araç Yağ Değişim önemlidir. Düzenli araç yağı değişimi yapmak aracınızın ömrünü uzatabilir.fren hidrolik yağı değişimi Ayrıca onu bir dizi zararlı koşuldan koruyabilir. Örneğin, kirli yağ aşırı ısınmaya ve sürtünmeye neden olabilir. Ak Servis firmasında bakım yaptığınızda aracınızın motorunu uygun şekilde yağlanmış halde tutup uzun vadede paradan tasarruf etmenize de yardımcı olur.

Aracınızın motoru, birçok hareketli parça içeren karmaşık bir makinedir. Yağ, motorun sorunsuz çalışmasını sağlayan temel bileşendir.fren hidrolik yağı değişimi Ayrıca zamanla birikebilecek kir ve diğer partikülleri de taşır. Kirli yağ, motor parçalarını daha çabuk aşındıran sürtünmeye neden olur. Ayrıca ciddi bir güvenlik tehlikesi olan aşırı ısınmaya da yol açabilir.

Kullanıcı El Kitabınız

Kullanıcı el kitabınız, yağ seviyesinin nasıl kontrol edileceğine dair bilgiler içerir. Ayrıca, yağın ne sıklıkta değiştirileceği konusunda size önerilerde bulunacaktır. Arabanız yeniyse, üretici yağın her 5.000 km’de bir değiştirilmesini önerebilir. Şiddetli hava koşullarında araç kullanıyorsanız, yağı daha sık değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.

Yağ değişimi sırasında, yağ filtresi çevresinde de sızıntı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.fren hidrolik yağı değişimi Kartuş tarzı bir yağ filtreniz varsa, filtreyi çıkarıp yenisini takmalısınız. Ayrıca yağ filtresinin O-ring contasını da değiştirmeniz gerekecektir.

Tam Servis Yağ Değişimi

Tam servis yağ değişimi ile ilgileniyorsanız, aracınızın garantisinden yararlanmayı düşünebilirsiniz.fren hidrolik yağı değişimi Yağ değişiminin avantajları arasında sertifikalı bir teknisyen, araç muayenesi ve temiz bir motor yer alır. Kaputun altında hayvan yuvalama belirtileri olup olmadığını incelemek de iyi bir fikirdir.

Birkaç farklı motor yağı türü mevcuttur. Arabanızın ne tür yağ gerektirdiğinden emin değilseniz, tamircinizle konuşmalısınız. Kullandığınız yağın türü de yağ değişim fiyatını etkileyebilir. Ek koruma sağlayan sentetik yağı da düşünebilirsiniz.

Doğru yağ ayrıca yakıt verimliliğini artırabilir ve aracınızın ömrünü uzatabilir.fren hidrolik yağı değişimi Yağ değişimi yaptırmak, yağı kendiniz değiştirmekten daha pahalı olabilir, ancak bu yatırıma değer. Örneğin, bir araştırma, evde kalan ve araçlarının bakımını kendi başlarına yapan sürücülerin yılda 1000 Lira tasarruf ettiğini ortaya koydu.

Araç Muayenesi

Araç muayenesi ve gizli arızalar için nezaket kontrolünü içeren tam hizmetli bir yağ değişimi satın almayı da düşünebilirsiniz. Bu sizi yolda güvende tutacaktır.
Yağ değişimi ayrıca kaputun altında hayvan yuvalama belirtileri olup olmadığını kontrol etmek için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca aracınızın frenlerini, hortumlarını ve diğer parçalarını da kontrol etmek isteyebilirsiniz.