lpg taktırma fiyatı

LPG dönüşüm almak, uzun vadede size para kazandırabilecek bir yatırımdır. Dönüşüm, arabanızda üretilen kirlilik miktarını azaltacak ve benzin fiyat döngüsünü yenmenize yardımcı olacaktır.lpg taktırma fiyatı Ayrıca motorunuzun performansını da artırabilir. İster standart bir benzinli arabayı ister dizel bir aracı dönüştürmek istiyor olun, dönüşüm akıllıca bir seçim olabilir.

LPG benzinden daha temiz yanan temiz bir yakıttır. Aynı hızda yanar, ancak daha az karbon emisyonu üretir. Benzin gibi tutuşmayan kokusuz, toksik olmayan bir yakıttır. Ayrıca çalıştırması daha ucuzdur. Bir litre benzinin ürettiği enerji miktarı, bir litre LPG'nin ürettiğinin yaklaşık dörtte biri kadardır. Ayrıca daha verimli yanar.lpg taktırma fiyatı Bu, LPG ile galon başına çok daha fazla km elde edeceğiniz anlamına gelir.

LPG Dönüşümleri

LPG dönüşümleri, artan yakıt maliyetlerinden endişe duyan sürücüler arasında daha popüler hale geliyor.lpg taktırma fiyatı Hükümet, sürücüleri LPG'ye geçmeye teşvik etmek için teşvikler sunuyor. AK SERVİS sizin için dönüşümler için bir indirim de sunacaktır.

Nitelikli bir tamirci veya servis sağlayıcı tarafından gerçekleştirilen bir dönüştürme hizmeti almak iyi bir fikirdir. Kalifiye bir servis sağlayıcı, dönüşümü gerçekleştirebilir ve aracın doğru şekilde takıldığından emin olabilir.lpg taktırma fiyatı Bazı servis sağlayıcılar, uygun bir LPG deposu bulmanıza yardımcı olmayı da teklif edeceklerdir. Ayrıca size bölgenizdeki kurulumcuların bir listesini de sağlayabilirler. LPG dönüşüm hizmeti yaptırmakla ilgileniyorsanız, araştırmanızı yapmanız önemlidir.

LPG Dönüşüm Hizmetleri

LPG dönüşüm hizmetleri, otogaz ve çift yakıt olmak üzere iki farklı şekilde sunulmaktadır. İkili sistem, aracınıza iki yakıt deposunun takılı olduğu sistemdir. Bu, seyahat programınıza ve fiyat döngüsüne bağlı olarak ikisi arasında geçiş yapmanızı sağlar. Ayrıca istediğiniz zaman bir sistemden diğerine geçiş yapabilirsiniz.

LPG'ye geçtiğinizde, depoyu yeniden doldurmak daha uzun sürer, ancak genel olarak daha fazla menzile sahip olursunuz.lpg taktırma fiyatı Bir dönüşüm, kullandığınız aracın türüne bağlı olarak iki ila üç gün sürebilir. Dört tekerlekten çekişiniz varsa, daha da uzun sürebilir.

Ortalama Dönüşümün Kendini Amorti Etmesi

Genel olarak, ortalama dönüşümün kendini amorti etmesi 50.000 km sürer. Bu, yakıt doldurma altyapısı maliyetlerine, ne sıklıkta seyahat ettiğinize ve filonuzun ortalama mesafesine bağlıdır. Ancak, yılda yaklaşık 1500 ₺ tasarruf etmeyi bekleyebilirsiniz. Dönüşüm aynı zamanda araç servislerinizin sıklığını azaltmanın harika bir yoludur.

Ayrıca, sigorta şirketinizin dönüşüm masraflarını karşılayıp karşılamayacağını öğrenmek de iyi bir fikirdir. Sigorta şirketiniz LPG dönüşümlerini karşılamıyorsa, poliçeyi sistemin değerini yansıtacak şekilde değiştirmek akıllıca olabilir.