araç mekanik bakım nedir

AK SERVİS, mekanik bakım, onarım ve teşhis hizmeti sağlayabilen profesyonellerdir.araç mekanik bakım nedir Endüstriyel ekipman, imalat ekipmanı, ağır iş ekipmanı, araçlar ve makineler dahil olmak üzere endüstriyel makine ve ekipmanların bakımından sorumludurlar. Görevlerini yerine getirmek için, ekipmanın nasıl çalıştığını ve bakım görevlerinin nasıl gerçekleştirileceğini anlamak üzere eğitilirler.araç mekanik bakım nedir Tamirciler ayrıca, hasarlı parçaların çıkarılmasını, aşınmış parçaların değiştirilmesini veya bozuk ekipmanın onarılmasını içerebilecek onarımlar da gerçekleştirir.

Elektronik Erişim Sistemleri

Tamircilerin ayrıca onarım kayıtlarını ve işçilik bilgilerini tutması ve ayrıca iş emirlerini tamamlamak için elektronik erişim sistemleri ni kullanması gerekir.araç mekanik bakım nedir Bu kayıtlar müşteri bilgilerini, onarım tahminlerini ve onarım açıklamalarını içermelidir. Ayrıca görevlerini yerine getirmek için referans materyalleri, teknik servis bültenleri ve diğer referans materyalleri kullanmaları gerekir.

Etkili bir ekipman bakım programını sürdürebilmek için, bakım teknisyenlerinin temel İngilizce kullanımına ve temel bilgisayar uygulamalarını gerçekleştirme becerisine sahip olması gerekir.araç mekanik bakım nedir Ayrıca filo kayıt tutma, envanter kontrolü ve kayıt tutma prosedürleri dahil olmak üzere bakım kayıtlarına aşina olmalıdırlar. Ayrıca yağlama ekipmanı, toz alma ekipmanı ve temizleme ekipmanı gibi bakım görevlerini yerine getirmek için de eğitilmeleri gerekir.

Tamirciler ayrıca sahada acil durum arızaları yapabilir, yol testleri yapabilir ve diğer kontrolleri yapabilir.araç mekanik bakım nedir Ayrıca teşhis yazılımı veya bilgisayarlı test ekipmanı kullanabilirler. Gerekirse, özel parçalar imal etmek için kaynak ekipmanı kullanabilirler. Tamirciler görevlerini yerine getirmek için uygun iş uygulamalarını takip etmeli ve endüstri standartlarında onarımlar gerçekleştirdiklerinden emin olmak için teknik servis bültenleri dahil referans malzemeleri kullanmalıdır.

Bakım Teknisyenleri

Bakım teknisyenleri, zaman ve malzeme gereksinimlerinin tahmin edilmesi, programlama, kılavuzların okunması ve diğer bakım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi dahil olmak üzere araçların ve atölye ekipmanlarının bakımını planlamaktan sorumludur.araç mekanik bakım nedir Ayrıca onarım işinin durumunu uygun personele iletirler. Ayrıca, kalite kontrol standartlarının karşılandığından emin olmak için tamamlanmış işleri de gözden geçirirler. Ayrıca büyük onarımlar önerebilirler. Ayrıca mağaza alanının temizliğinden ve araçların değerlendirilmesinden de sorumludurlar. Araçların elektrik ve mekanik sistemleri dahil onarım işlerini yapabilirler. Ayrıca kaynak işleri yapabilir, özel güvenlik ekipmanı kurabilir veya diğer ilgili görevleri yerine getirebilirler.

Mobil Mekanik

Mekanik bakım onarım ve teşhis hizmetleri sağlayan teknisyenlere genellikle mobil mekanik denir. Arabalarda tanılama yaparlar, onarımlar yaparlar ve bir sorunun nedenini teşhis etmeye yardımcı olacak ön öneriler sunarlar. Ayrıca, insanların araçlarını tekrar yola çıkarmalarına yardımcı olmak için acil durum arıza hizmetleri de sağlayabilirler. Mekanik teknisyenler, temel onarım ve bakım işlemlerine ek olarak, ekipman temini veya afet hizmeti çalışmalarına yardımcı olmak gibi özel görevleri de yerine getirebilir. Ayrıca planlama, tedarik veya diğer ilgili görevlerde yardımcı olabilirler.