ekomax yakıt tasarruf cihazı

Chip Tuning Yakıt Tasarrufu oldukça kâr ettiren bir sistemdir. İster araba tutkunu olun, ister aracınızın performansını artırmanın alternatif bir yolunu arayın, AK SERVİS’in chip tuning aracınızı daha verimli hale getirmenin bir yolu olduğunu göreceksiniz.ekomax yakıt tasarruf cihazı Bir chip tuner, aracınızın bilgisayarına OBDII bağlantı noktası (genellikle direksiyon simidinin sol üst veya sağ alt kısmında bulunur) aracılığıyla bağlanır. Tuner, aracınızın yakıt verimliliğini artırmak için ihtiyaç duyduğu kesin bilgilerle programlanmıştır.

Chip Tuning İşlemi

Chip tuning işlemi ECU'yu (Elektronik Kontrol Ünitesi) kullanır. ECU, aracınızın ateşlemesini, egzozunu ve vitesini kontrol eden "kara kutu" dur. Ayrıca çeşitli işlevler için sinyaller sağlar.ekomax yakıt tasarruf cihazı Bu işlevler, aracınızın marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Chip tuner, ECU'daki ayarları değiştirerek motorunuzun performansını artırabilir. Şanzıman da dahil olmak üzere aracınızın diğer yönlerinde ince ayar yapmak için de kullanılabilir.

Tipik olarak, aracınızın olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için bir çip ayarlayıcının OBDII bağlantı noktasına yalnızca yaklaşık 10 dakika takılması gerekir.ekomax yakıt tasarruf cihazı Yakıt verimliliğinizi artırmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Ancak, performansınızı daha da artırmak istiyorsanız, bir Motor Yönetim Sistemini düşünebilirsiniz. Bu, aracınıza bir tamirci tarafından takılabilen eksiksiz bir performans artırıcı pakettir. Maliyet, bir performans çipinden biraz daha yüksektir, ancak uzun vadede paraya değebilir.

Chip Tuning

Chip tuning, aracınızın hızını artırmanın da iyi bir yoludur.ekomax yakıt tasarruf cihazı Bir spor araba kullanıyorsanız, bunun motorunuzu daha duyarlı hale getirdiğini göreceksiniz. Çip ayrıca motorun daha düşük devirde daha fazla tork kullanmasına yardımcı olur. Dizel kullanıyorsanız, gücü artırmanın da iyi bir yoludur.

Chip tuning, yakıt tüketimini azaltmak için ECU'yu yeniden düzenleyerek yakıt verimliliğinizi de artırabilir. Bu, daha temiz bir yanma, daha sorunsuz çalışma ve daha iyi yakıt sarfiyatı ile sonuçlanabilir. Çip, arabanın ECU'suna takılan tak ve çalıştır bir cihazdır. Kurulumu kolaydır ve cihaz, motor bölmesinde varlığına dair hiçbir iz bırakmaz. Çip ayrıca kolayca çıkarılabilir, böylece motorunuza herhangi bir zarar verme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Performans Yongası

Birkaç farklı performans yongası türü vardır. Bunlar satır içi ayarlayıcılar, süper çipler ve programlayıcı çiplerden oluşur.ekomax yakıt tasarruf cihazı Satın aldığınız çip, ne tür bir araca sahip olduğunuza ve ne tür lastikler kullandığınıza bağlıdır. Çipten bağımsız olarak, çipin çabalarına karşı koymak için lastikleri havalandırmak iyi bir fikirdir.